پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸|ساعت:۰۶:۰۵:۲۵
جستجوی مطالب

۴ طرح عمرانی در حوزه توسعه آرامستان پاکدشت در دست اقدام است

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پاکدشت؛ داریوش پازوکی با بیان اهمیت ارتقا و هم ‌سطح‌ سازی آرامستان «ده ‌امام» اظهار داشت: هم‌ سطح ‌سازی تنها آرامستان شهر برای رفاه حال شهروندان در حال انجام است و در تلاش هستیم تا همشهریانی که در پایان هفته با حضور در مزار و در کنار درگذشتگان ساعاتی را در محل «ده ‌امام» سپری می کنند دچار مشکل تردد نشوند.

وی افزود: وجود گلزار شهدا که این آرامستان را به محلی برای آرامش روحی و معنوی همه مردم تبدیل کرده است و با حضور بر سر مزار مطهر این شهدا می‌توان شهامت و ایثار را به زیبایی درک کرد؛ خوشبختانه مردمی شهیدپرور در خطه پاکدشت زندگی می‌کنند و این مهم باعث می‌شود تا با تمام توان برای خدمت به همشهریان عزیز تلاش کنیم.

شهردار پاکدشت عنوان کرد: سطح شیب‌دار آرامستان و نبودن فاصله مناسب در میان قبور برای تردد باعث ناراحتی و ایجاد مشکل برای سالمندان عزیز شده بود که این مهم باعث شد تا طرح هم‌ سطح‌ سازی، ایجاد پارکینگ، فضای سبز و دیگر موارد را در این سمت از شهر اجرایی کنیم.

پازوکی گفت: کار آرامستان ده‌امام از ماه‌های پایانی سال گذشته و در ۴ بخش چون هم‌ سطح‌ سازی، توسعه آرامستان، اصلاح هندسی و بهسازی معابر آغاز شد که هرکدام از این بخش‌ها دارای حساسیت‌های خاص خود است.

وی افزود: در بخش اصلاحات هندسی که شامل تعریض مسیرهای رفت و برگشت ضلع شرقی و غربی و احداث میدان جدید الاحداث، توسعه پارکینگ موجود در ضلع شرقی آرامستان و بهسازی مورد نیاز در عملیات زیرسازی و جدول‌گذاری و آسفالت معابر اصلی تاکنون ۸۰ درصد از پروژه رشد داشته‌ است.

شهردار پاکدشت بیان داشت: احداث فضای سبز معابر جدید و احداث مخزن ذخیره آب جهت سیستم آبیاری تحت فشار از دیگر موارد مورد نیاز در «ده‌امام» بود که انجام‌شد.

پازوکی گفت: با توجه به اینکه تعدادی از قنات‌ها در مسیر توسعه معابر و میدان جدیدالاحداث قرار می‌گرفت به‌منظور حفظ کارایی این قنات‌ها و ایمن‌سازی آن‌ها عملیات لایروبی و بهسازی قنات‌ها به‌صورت کول‌گذاری و نصب دریچه بتن مسلح و سایر عملیات مورد نیاز صورت پذیرفت.

وی افزود: در بخش همسطح‌ سازی در قطعات مجزا به‌ منظور همسطح‌ شدن قبور قدیمی و منظم‌کردن نمای ظاهری و تمهیدات لازم برای سهولت رفت و آمد شهروندان بین قبور در حال انجام است؛ با توجه به مشکلات اجرایی این بخش از کار و نیاز به اعتبارات مالی فراوان تاکنون حدود ۲۰ درصد از عملیات انجام‌شده و ادامه عملیات با حفظ موازین شرعی و اصول فنی در حال انجام است.

شهردار پاکدشت اضافه کرد: با توجه به افزایش تعداد قبور در طول سالیان اخیر و نیاز به ایجاد فضای جدید برای آرامستان برنامه‌ریزی جهت توسعه آرامستان در ضلع جنوبی صورت گرفته است که نیاز به عملیات خاکی و تسطیح بخشی از فضای ناهموار موجود است و پس از اجرا قسمتی از عملیات توسط اداره محیط زیست و سازمان منابع طبیعی از ادامه عملیات جلوگیری به عمل آمد و مقرر شد پس از بررسی‌های لازم و موافقت سازمان‌های فوق ادامه عملیات در این قسمت یا بخش دیگری از آرامستان صورت پذیرد که امید است با همکاری فرمانداری شهرستان پاکدشت و سازمان‌های ذیربط مشکل فوق به‌ زودی مرتفع شده و شهروندان از فضای کافی در آرامستان «ده‌ امام» بهره‌مند شوند.

داریوش پازوکی گفت: در راستای تکریم مقام شهادت و ترویج فرهنگ ایثار و به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری، تصاویری از شهدا مورد تعمیر و باز سازی قرار گرفته و در سطح شهرستان نصب شده است.

وی ادامه داد: نصب تصاویر شهدا و نمادهای مقاومتی در سطح شهر باعث می شود که جوانان قهرمان واقعی خود را بشناسند و شناختن قهرمان واقعی کشور برای قشر جوان از وظایف همه مسئولین است.

شایان ذکر است پاکدشت پایتخت گل و گیاه استان تهران می باشد که با زیور صنعت نیز آراسته شده است روحیه لطافت پذیری بر مردمان سخت کوش این شهرستان حاکم شده است که با وجود مدیران دلسوز و لایق بر رغبت مردم برای حضور در این شهر می افزاید.