چهارشنبه, ۲۷ شهریور , ۱۳۹۸|ساعت:۰۹:۲۰:۰۶
جستجوی مطالب

اجرای کاشت ۲ هزار نهال زیتون در باغ راه زیتون شهر پاکدشت،

پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پاکدشت،شهردارپاکدشت  با اعلام این مطلب اظهار داشت: در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهری ، طبق برنامه ریزی های به عمل از سوی معاونت خدمات شهری، مقرر شد که ۲۰۰۰ هزار اصل نهال زیتون در باغ راه خطی مسیل محمد آباد که به نام باغ راه زیتون نامگذاری شده است غرس شود.
وی افزود: این عملیات  از چند روز گذشته آغاز شده و طبق برنامه ریزی قرار است که تا پایان هفته  عملیات کاشت این نهال ها به پایان برسد.
پازوکی عنوان کرد: کارگران تلاشگر واحد فضای سبز معاونت خدمات شهری طی یک ماه گذشته اقدامات لازم را دراین راستا آغاز نموده اند و هم اکنون اقدامات لازم جهت کاشت و آبیاری نهالهای زیتون در این باغ راه  در  حال اجرا می باشد.
شهردار با اشاره به سازگاری گونه زیتون با آب و هوای پاکدشت  ادامه داد: در جلسات مختلفی که با مشاوران  و صاحب نظران حوزه فضای سبز و کشاورزی برگزار شد، تمامی اعضا به جمع بندی برای کاشت گسترده گونه زیتون درشهر پاکدشت رسیده اند.
پازوکی یادآور شد: نهال زیتون دارای ویژگیهایی نظیر مقاوم بودن، کم آفت بودن، زیبایی خاص و .. است که قبل از اجرای این  طرح  چند اصل نهال به صورت آزمایشی در نقاط مختلف شهر نهال کاشته و مشاهده شد که با آب و هوای پاکدشت  سازگاری دارد.

پازوکی افزود:آبیاری این باغ راه  با استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار  خواهد بود که در مصرف آب صرفه جوی زیادی خواهد شد.

شهردارپاکدشت در خاتمه افزود: امیدواریم با این اقدام کارشناسی شده مدیریت شهری ،درآینده ای نه چندان دور شاهد ارتقاءسرانه فضای سبز و تلطیف آب و هوای این منطقه و شادابی  محیط زیست باشیم.

 

ارسال شده در اخبار