جمعه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۸|ساعت:۱۹:۰۵:۱۶
جستجوی مطالب

اوقات فراغت باید برای هر سنی ، انگیزه یادگیری و آموزش ایجاد کند

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پاکدشت : داریوش پازوکی شهردار پاکدشت  در رابطه با مقوله اوقات فراغت بیان داشت : اگر با برنامه ریزی به مقوله فراغت ورود شود و ملاحظات اساسی و زیربنایی در اجرای برنامه ها و فعالیتهای آن رعایت شود و به نیاز شهروندان توجه شود به عنوان فرصت می توان از آن یاد کرد.

پازوکی در تکمیل گفته هایش افزود: به نظر من اوقات فراغت هم به عنوان چالش و هم به عنوان فرصت مطرح می شود چرا که بیشترین اختراعات بشری که محصول تفکر و ایده خلاقانه است در اوقات فراغت صورت گرفته و بیشترین جرائم و بزه نیز در اوقاغت فراغت صورت می گیرد.

شهردار پاکدشت در ادامه افزود: بیشترین سرمایه گذاری های فرهنگی  شهرداری بر روی برگزاری کلاسهایی اختصاص دارد که بتوان اوقاغت فراغت افراد را به نحو شایسته پر کرد.

وی افزود: در واقع یکی از فرصت ها یی که می توان از آن برای ایجاد شغل و درآمد برای زنان سرپرست خانوار ،دختران و مردان استفاده کرد همین اوقات فراغت است  و اشاعه بهره برداری مطلوب از این فرصتهای ناب نیاز به کارهای فرهنگی و اجتماعی دارد .

وی در ادامه به برگزاری کلاس چرم دوزی در راستای اجرای اوقات فراغت توسط معاونت فرهنگی –اجتماعی  اشاره داشت و گفت: این روزها انجام کارهای هنری از علاقه مندی های هر بانوی ایرانی به حساب میاد . اما در این بین، کار با چرم و ساختِ وسایلِ چرمی از گذشته تا امروز از  اقبالِ ویژه ای برخوردار بوده است  زيرا  با یادگیری هنر چرم دوزی ، علاوه بر تامین بسیاری از وسایل مورد نیاز خود و خانواده ، می توانند از این هنر برای کسب درآمد هم استفاده کنند.

داریوش پازوکی هدف از برگزاری دوره های چرم دوزی را این چنین برشمرد و گفت: با توجه به هزینه بالای خرید کارهای هنری چرم،علاقمندان می توانند به راحتی با گذراندن یک دوره کوتاه و با هزینه ای اندک مراحل ساخت کیف چرمی از الگو کشی ،برش چرم و شکل دهی و دوخت آن را فرا گرفته و علاوه بر یادگیری یک هنر زیبا و شکیل به اقتصاد خانواده کمک کرده و به عنوان یک شغل و حرفه از درآمد آن بهره ببرند.

وي در ادامه با تاكيد بر اين كه شهر پاكدشت يكي از شهرهاي مستعد در حوزه توليدات محصولات چرمي است تصريح داشت:خوشبختانه هنرمندان خوش سليقه اي در پاكدشت حضور دارند كه علاوه بر اين كه آموزش لازم را ديده اند قادر به انتقال دانسته هاي تجربي و مهارتي خود به افراد مبتدي نيز هستند .

پازوکی اظهار داشت:مهم ترين شاخصه اين هنرعدم نياز به كارگاه و شرايط خاص است و هنر چرم دوزي دستي دنياي متفاوت با محصولات صنعتي دارد در اين دنيا خبري از چرخ هاي رنگارنگ نيست و دست انسان معادل اين چرخ ها را انجام مي دهد.

وی به اهمیت مقوله آموزش این هنر اصیل اشاره کرد و گفت: آموزش نصف موفقيت هر هنرجو است و خلاقيت و ايده اين موفقيت را تضمين مي كند و تجربه ثابت كرده است كه اكثر كارآفرين ها روي اين كه از هنر دست خود پول در آورند حساب مي كنند و اين موضوع اتفاق شيريني است كه شهروندان می توانند با آموزش ديدن از اين ويژگي استفاده كنند و براي شغل آينده برنامه ريزي كنند .

شهردار شهر گل و گیاه  در ادامه گفت: حركت به سوي آينده پربارتر فرصت هاي بيشتري را هم ايجاد مي كند فرصت آموزش ديدن و ساختن محصولات مقاوم و كاربردي كه هيچ كس نمي تواند اصالت آن را زير سوال ببرد .

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با اجرای این برنامه های آموزشی بتوانیم گام موثری را در راستای رونق تولید و احیاء هنرهای دستی و اقتصاد مقاومتی در سطح شهر پاکدشت برداریم.

ارسال شده در اخبار