جمعه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۸|ساعت:۱۸:۲۷:۴۳
جستجوی مطالب

بر افراشته شدن پرچم ایران بر مزار مطهر شهداء

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پاکدشت :داریوش پازوکی در آیین برافراشته شدن پرچم در جوار شهدای ده امام اظهار داشت: پرچم هر کشوری هویت آن سرزمین است که نشان دهنده آرمانهای سرنوشت ساز در تاریخ یک ملت است .

شهردار پاكدشت در ادامه افزود: اگر امروز در آیینی پرچم ایران بر سر مزار شهدا نصب می گردد دلیل آن این مساله  است که پرچم نشانی از همبستگی در عمل و اتحاد در آرمانهای والای شهدا بوده است و پرچم افراشته  نشانه سربلندی ،آزادگی و افتخار یک ملت است که با جانفشانی شهدای معزز ایجاد شده است .

داریوش پازوکی در ادامه اظهار داشت: این پرچم دست به دست چرخید و درخت پرثمر انقلاب با خونهای  پاک جوانهای زیادی آبیاری شد خون جوانهایی که هشت سال دفاع مقدس را با عزت گذراندند و دلاورمردانی که بی حرمتی به حرم مطهر ائمه را نپذیرفتند و به حمایت از اسلام به جبهه های حق علیه  باطل جلای وطن نمودند و در خاکریز کشور سوریه و لبنان به جنگ با دشمن اسلام رفته و نمادی از وفاداری به دین و کشورشان را برای تمامی جهانیان به منصه ظهور گذاشتند.

شهردار پاکدشت در ادامه مطلب فوق افزود: پرچم برای ما نمادی از ارزشهای مقدس دینی و مذهبی است كه رنگهاي آن مبين اين موضوع است . .

وي  در ادامه گفت:. وظیفه همه ایرانیان در برابر شهیدان و ایثارگران و خانواده معظم شهدا سنگین است و باید در این دنیا وظیفه ی خودمان را در برابر  آنان به نحو احسن انجام دهیم و شهرداري پاكدشت در حوزه معاونت فرهنگي و اجتماعي جهت پاسداشت ياد و خاطره شهدا كارهاي فرهنگي زيادي را تاكنون صورت داده است .

پازوكي در خاتمه افزود: مردم  ایران اسلامی بر عهدی که با شهدا بستند پا بر جا خواهند ماند و هیچگاه نخواهند گذاشت پرچمی که با دستان پرتوان شهدا به اهتزاز در آمده به زمین بیفتد.

ارسال شده در اخبار