شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹|ساعت:۱۲:۳۰:۱۹
جستجوی مطالب

شهردار پاكدشت خبرداد و گفت:

چهارشنبه 10 جولای 2019

شهردار پاكدشت از عملیات رنگ آميزي بلوارهاي سطح شهر خبر داد و گفت: با هدف افزایش ایمنی عابرین و همچنین ایجاد نظم در ترافیک عبوری ،عملیات رنگ آميزي  و خط کشی طولی خیابانهای سطح شهر به خصوص در بلوار امام رضا(ع) و بلوار دانش آموز انجام شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري و شوراي اسلامي شهر پاكدشت :داريوش پازوكي شهردار پاكدشت در توضيح مطلب فوق اظهار داشت:  از ابتدای سالجاری …. هزار متر ازخیابانها و معابر  و بلوار اصلی سطح شهر رنگ آميزي  و خط کشی طولی شد.

 

شهردار در ادامه افزود: در نظر است  از رنگ آمیزی دو جزیی جهت  ایستگاههای اتوبوس در سطح شهر ،با هدف ساماندهی این ایستگاهها استفاده شود و علاوه بر این اقدمات  ایستگاه هاي  تاکسی نيز   در سطح شهر ازطريق  رنگ آميزي دو جزئي طراحی و مناسب سازی شوند.

داريوش پازوكي خاطر نشان كرد و گفت: تامین امنیت و آسایش عابرین و خودروها در سطح شهر و استاندارد سازی مطلوب بلوارها به منظور روانی در تردد از مهم ترین اهداف این شهرداری است که امیدواریم با اقدامات صورت گرفته بتوانیم موجبات رضایتمندی شهروندان را فراهم نمایم.

وی گفت : تاکنون بیش از ….. متر مربع از سرعت گیرهای آسفالتی نيز  رنگ آمیزی دو جزیی شده است

وي در رابطه با بلوار دانش آموز گفت: در مهرماه  با بازگشایی مدارس و به منظور ایمنی هر چه بیشتر خیابانها، جلوگیری از خطرات احتمالی جانی شهروندان اجرای عملیات پروژه رنگ آمیزی دو جزئی بر روی موانع ایجاد شده در سطح شهر انجام گردید. این عملیات به جهت سهولت در مسیر تردد و همچنین هشدار به خودروهای عبوری و کاهش سرعت بروی نقاط شناسایی شده صورت گرفته است.

وي افزود: رنگ دو جزيي براي خط كشي معابر عمومي و خطوط عابر پياده استفاده مي شود و از خصوصيات اين رنگ ضخامت بالا و زمان خشك شدن مناسب مي باشد ضمن اينكه دوام قابل توجهي دارد و در مقابل شستشو و سايش در صورت زير سازي مناسب مقاوم است. هم چنين در مقابل عبور وسايط نقليه از كيفيت مناسبي بر خوردار است. و باعث کاهش هزینه‌های اجرائی با توجه به میزان ماندگاری رنگ خواهد شد.

پازوكي در رابطه با فصول مناسب جهت انجام پروژه هاي رنگ آميزي گفت: اين فصل بهترين فصل براي رنگ آميزي بود  چون در زمان اجرای رنگ، علاوه بر توجه به شرایط مساعد آب و هوایی باید به سطح محل اجرای رنگ نیز توجه نمود. بارش و باراني نداريم  و سطح مورد نظر بدون رطوبت و هر گونه آلودگی است در نتيجه كار راحت تر صورت مي گيرد.

شهردار پاكدشت در رابطه با اين كه  كاربرد رنگهاي دو جزيي در كدام قسمت شهر بيشتر خواهد بود گفت: تصميم داريم اين رنگ آميزي را به عنوان رنگ ترافيكي( دوجزئی) را  در خطوط داخل شهری ، عابر پیاده  ، هشدار پارکینگ ، محل های پر تردد داخل شهر ، خطوط محوری خیابان ها ، تابلو های ترافیکی استفاده نمائيم .

پازوكي  ادامه داد: هدف از خط کشی معابر منظم کردن حرکت وسایل نقلیه، آگاهی دادن و مشخص سازی حریم معابر جهت تردد خودروها و عابرین پیاده است.

وی در خاتمه افزود: فاز نخست این اقدامات بلوار امام رضا(ع) و بلوار دانش آموز اجرا شده و در فازهای بعدی معابر اصلی سطح حوزه پوشش داده می شود.

ارسال شده در اخبار