جمعه, ۱۵ آذر , ۱۳۹۸|ساعت:۱۷:۴۶:۱۷
جستجوی مطالب

شهردار پاكدشت خبر داد:

چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸

وي با اشاره به فصل بهار و بذر افشاني گياهان گفت: علف های هرز معمولا ازطریق دانه های گیاهی، پرندگان، حیوانات و باد پراکنده شده و تکثیر می شوند.

شهردار در ادامه بيان داشت : اکثر علف های هرز خطرناک نیستند و مي توان  با معدوم سازي قابل کنترل نگهه داشت.

داريوش پازوكي در ادامه مطلب فوق عنوان داشت: علفهاي هرز بعنوان جزء جدايي ناپذير اكوسيستمهاي زراعي و غير زراعي به شمار مي‌روند، و اگر اين گياهان بدرستي كنترل يا مديريت نشوند، زيان آنها به خاك  مي تواند بيش از آفات وبيماريها باشد.

وي با اشاره به پاكسازي معابر اصلي و فرعي شهر  در راستای اجرای طرح فوق عنوان كرد: معدوم سازی علف های هرز و پاکسازی زمین های بایر در خیابان تربیت بدنی جنوبی به همت  ناحیه۱  منطقه۲ با هدف پاکسازی و بهسازی چهره شهر از هرگونه علف هرز اجرا شد.

شهردار شهر گل و گياه گفت:  با توجه به اهميت حفظ محیط زیست از آثار زیانبار علفهاي هرز  مهم است  طی اجرای این عملیات کلیه علف هاي هرز  از سطح منطقه جمع آوری شدند.

شهردار پاكدشت با اشاره به اينكه، ريختن نخاله هاي ساختماني در معابري كه علف هاي هرز بيشتري در آنجا روئيده است  علاوه بر ايجاد اختلال در عبور و مرور و تردد وسايل نقليه شهروندان را دچار مشکل می کند، افزود: اجرای طرح پاکسازی معابر از جمله اولویتهای مهمی است که به شکل مستمر در دستور کار شهرداری قرار دارد.

وی با بیان اینکه، از سالها پيش وجود علف هاي هرز بعنوان يك مشكل براي شهرداري و شهروندان مطرح بوده است گفت:شکل علف هاي هرز  در عمده معابر و محلات به گونه اي است كه اين اجازه را به شهروند مي دهد كه زباله خانگي و يا نخاله ساختماني خود را در كنار اين علف هاي هرز جا بگذارد در نتيجه  بر سلامت و زیبایی منظر شهرها تاثیرگذار است،

وي در خاتمه افزود:  جمع آوري اين علف هاي هرز را مهم ارزيابي مي كنيم . چرا كه وجود علفهاي هرز يكي از عوامل نازيبايي سطح شهر و از بين بردن فضاي سبز از لحاظ كيفي ، كمي و تخريب خاك نباتي  مي باشد.

ارسال شده در اخبار