شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۳۹۹|ساعت:۱۱:۴۳:۰۱
جستجوی مطالب

دومین جلسه مدیریت بحران در سال جاری

سه‌شنبه 09 جولای 2019

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پاکدشت؛ شهردار پاکدشت از اقدام به موقع در مواقع حساس و پیشگیری از وقوع بحران های احتمالی تآکید کرد و عملکرد مجموعه مدیریت شهری را در بارندگی های ابتدای سال مثبت ارزیابی نمود و وقوع سیل در برخی از استان های کشور را زنگ خطری برای شهر پاکدشت دانست.

بر اساس این گزارش داریوش داریوش پازوکی با اشاره به برخی نقاط شهر که احتمال بروز سیلاب در آن وجود دارد گفت:‌ دو نقطه حساس را شناسایی کرده ایم که اولین آن ارتفاعات روستای توچال است که در صورت وقوع سیل، مسیل محمد آباد و شهرک انقلاب را در بر خواهد گرفت.

شهردار پاکدشت در ادامه اظهار داشت: مسیل محمدآباد به میزان قابل توجهی بازسازی و عملیات احداث دیواره بتنی آن انجام شده که در ادامه ساخت دیواره بتنی با ممانعت اداره آبخیزداری مواجه گشته ایم که مکاتبات لازم در این زمینه انجام پذیرفته و به زودی ادامه مسیر هم بهسازی خواهد شد.

وی افزود دومین نقطه حادثه خیز، ارتفاعات بالا دستی روستای سنگ تراشان می باشد که در صورت وقوع سیلاب محور ترانزیتی امام رضا(ع) را مسدود خواهد کرد که علاوه بر مسدود نمودن این محور، به شهرهای فرون آباد و پاکدشت صدماتی را وارد خواهد کرد.

پازوکی در ادامه اعلام داشت: کمک های شهرداری پاکدشت به سیل زدگان جنوب کشور و پل دختر که شامل کمک های نقدی و تجهیزات بود، رضایتمندی هموطنان عزیزمان را فراهم آورد.

ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه مسیل محمد آباد از موضوعات دیگری بود که شهردار پاکدشت به آن اشاره کرد و گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با دادستان محترم شهرستان در محدوده شهر پاکدشت با احداث پارک خطی در کنارگذر مسیل محمد آباد از ساخت و سازهای غیرمجاز در این محدوده جلوگیری نموده ایم.

وی حفظ جان و مال شهروندان را نیازمند داشتن تجهیزات به روز دانست و گفت: در این راستا سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی را به بروز ترین و مدرنترین تجهیزات کشور مجهز نموده ایم که در تراز با کلان شهرها قرار دارد.

شهردار پاکدشت از خرید ست کامل امداد و نجات و یکدستگاه اسنوکر ۴۰متری خبر داد و افزود: در بین شهرداری های استان تهران تنها دو شهرداری مجهز به این تجهیزات می باشد که این دستاورد مهم در سایه همدلی مجموعه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر پاکدشت محقق شده است.

از دیگر مسائل مورد بحث در این جلسه موضوع فرونشست زمین و ریزش چاه ها که تبدیل به معضل شده است بود که شهردار پاکدشت علت این نشست ها و ریزش چاه ها را استفاده بی رویه از منابع آبی زیرزمینی و عدم استفاده از کول دانست.

وی در ادامه گفت: ایجاد سوله برای مواقع بحران در دستور کار این شهرداری قرار دارد که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

داریوش پازوکی خاطر نشان کرد در مواقع بحران فرصت برای برنامه ریزی وجود ندارد و نیاز است در این جلسات موانع موجود رفع شود.

در خاتمه مقرر گردید معاونت خدمات شهری شهرداری پاکدشت نسبت به برگزاری کارگاه های آموزش مدیریت بحران در اسرع وقت اقدام نماید.

ارسال شده در اخبار