یکشنبه, ۲۱ مهر , ۱۳۹۸|ساعت:۲۱:۲۳:۴۸
جستجوی مطالب

به مناسبت تولد حضرت معصومه(س) و روز دختر شهردار پاكدشت در پيامی اين روز پربركت را به تمامی شهروندان پاكدشتی، علی الخصوص دختران شهر پاکدشت تبريک گفت.

شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پاکدشت؛

متن پيام مهندس پازوکی شهردار پاكدشت به شرح زیر است:

اول ذی القعده روز تولد حضرت معصومه(س) طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام « روز ملی دختران » و آغاز دهه کرامت نامگذاری شده است که مطمئناً یکی از موضوعات مهم اجتماعی جامعه ی امروز ما شناخت جایگاه و نقش دختران در عرصه خانواده و اجتماع است.

در دین مبین اسلام دختر دارای جايگاه بزرگ و رفيعی است و واژه هایی چون: ریحانه (گل)، قواریر (بلورها)، و حسنه (نیکی) تعابیر زیبایی است که برای دختران در قرآن به کار گرفته شده و نشان از امتیاز و ویژگی خاص دختران دارد. همچنین در فرهنگ غنی ادبيات سرزمينمان شاعرانی همچون سعدی شیرازی که ادب و سخن فارسی بسیار وامدار او و شعر اوست، از هر دری سخن گفته و از جمله در باب دختران و زنان، ازدواج، همسری و… بسیار اشعار زیبایی سروده است که نگاه او را به اهمیت این مقوله ها نشان می دهد.

همانطور که می دانید شهر پاكدشت، شهری است مهاجرپذير و به همين دليل دخترانی از قومیت های مختلف ايران زمين در دل اين شهر به دنيا می آيند، بزرگ می شوند، قد می كشند و مادران فردای همين پايتخت گل و گياه ايران خواهند شد.

ما كوشيده ايم در مراكز فرهنگی و توانمندسازی تحت پوشش شهرداری آن چه را كه از هر هنری به دست توانمند زنان و دخترانمان گره خورده فراهم آوريم و زمينه و بستر مناسبی را برای استقلال مادی و فرهنگی با آموزش های رايگان ايجاد نمائيم تا دين خود را هر چند كوچک و مختصر است ادا كرده باشيم.

ما نيازمند دختران با فرهنگ و ادب هستيم زيرا مادران فردای اين جامعه آنان خواهند بود و در اين راستا برنامه ريزی لازم را در معاونت فرهنگی اجتماعی و سازمان بازآفرینی خواهيم داشت تا با همراهی ديگر مسئولان در سطح شهرستان وظیفه‌ی خود را ادا نمايیم و به عنوان شهردار بتوانم حقوق شهروندی اين عزيزان را در حوزه های مختلف برآورده كرده باشم.

بار ديگر به رسم ادب، اين روز فرخنده و مبارک را خدمت دختران سراسر ایران عزیزمان به خصوص دختران پاكدشتی تبريک گفته و برايشان در پناه حق تعالی آرزوی نيک روزی و آتيه خوش و خرم را دارم.

ارسال شده در اخبار