یکشنبه, ۲۱ مهر , ۱۳۹۸|ساعت:۲۱:۱۲:۱۷
جستجوی مطالب

شهردار پاكدشت خبر داد: كمک به زيباسازی شهر با كاشت گل

دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پاکدشت؛ شهردار پاكدشت با اعلام خبر فوق افزود: كاشت گل به طور همزمان در سطح مناطق سه گانه از جمله؛ بلوار شمالی شهدای قمی و بلوار امام رضا(ع) در منطقه یک، ميدان علامه حصار امير در منطقه دو و ميدان نمک صالح خاتون آباد در منطقه سه با مديريت شهری فضای سبز معاونت خدمات شهر طی و روز گذشته انجام پذيرفت و این روند همچنان در نواحی مختلف شهر ادامه خواهد داشت.

مهندس داريوش پازوكی با اشاره به اينكه بهار و اوایل تابستان فصل مناسبی جهت كاشت گل و گياه است گفت: با توجه به مساعد بودن خاک این منطقه در فصل بهار، كاشت گل های زينتی من جمله لاله را در دستور كار قرار داديم تا شهر گل و گياه را پر از رنگ های متنوع و چشم نواز كرده باشيم.

وی در ادامه با بيان اين كه گل نماد بسياری از انرژی های مثبت دنيا است افزود: شهر پاکدشت در اين ايام بايد بتواند پيام های بسياری را برای شهروندان از طريق كاشت گل ها داشته باشد و هر گل پيامی زيبا از دوستی، پاكی، شادی و زندگی فرح بخش را به شهروندان منتقل كند.

مهندس پازوكی با اشاره به کاشت گل لاله افزود: با توجه به اینکه تجربه نشان داد گل لاله در اين شهر خوب پرورش پيدا می کند و با خاک و هوای اين منطقه سازگاری دارد ابتدای هر سال این گل در رنگ های مختلف در بلوار امام رضا(ع) و سطح شهر كاشته شده و در كنار آن از گل های بنفشه، اطلسی و… استفاده می شود.

وی به هزينه های نگهداری گل در پارک ها، ميادين و فضای سبز اشاره داشت و گفت: بررسی خاک، تميز نمودن فضا برای كاشت گل، آماده سازی خاک برای بذر، حذف علف های هرز، كوددهی و رسيدگی مداوم به گل ها نيز هزينه های زيادی را در بر می گيرد ولی مطمئناً اين هزينه ها برای بخش زيبای زندگی شهروندان صورت می گيرد كه يكی از زيباترين مخلوقات پروردگار است.

مهندس پازوكی در ادامه افزود: امسال با توجه به برنامه ريزی های صورت گرفته در هر سه منطقه این شهرداری كاشت گل های فصلی در حال انجام می باشد اما با كاشت گل مشكل محيط زيست حل نمی شود بلکه حفظ گياهان، درختان و گل ها نياز به يک فرهنگ عمومی دارد كه بايد جامعه و شهروندان برای داشتن اين فرهنگ كوشش كنند تا بتوانيم آن چه را كه با كمک كارشناسان و استادان حوزه گل و گياه در جای جای اين شهر در فصول مختلف به مرحله كاشت می رسانيم نگهداری نمائيم تا از زيبايی های موجود لذت ببريم.

شهردار پاكدشت با اشاره به اهمیت فرهنگ از سنین پایین بيان داشت: می بایست با ارائه آموزش لازم به كودكان در رابطه با نگهداری از درختان، گیاهان و گل های سطح شهر به حفاظت از سرمايه های موجود بپردازيم و نام اين شهر را بيش از گذشته افتخار آفرين نمائيم.

مهندس پازوكی در خاتمه ضمن قدردانی از پرسنل فضای سبز و معاونت خدمات اظهار نمود: با توجه به نوع فصل و سازگاری و شرایط رشد گل ها، سعی بر آن شده تا گل های متناسب با همان فصل کاشته شود که خود تعدادی بالغ بر یک ميليون بوته گل در سال را شامل می شود که در شهر پاکدشت كاشت شده تا به زيبایی شهرمان بیافزاید.

ارسال شده در اخبار