چهارشنبه, ۲۷ شهریور , ۱۳۹۸|ساعت:۰۹:۵۱:۱۸
جستجوی مطالب

اجرای طرح مبارزه با جانوران موذی در خیابان های شهید رجایی و شهید باهنر خاتون آباد / طعمه‌گذاری برای معابر شهر گل و گياه

یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پاکدشت؛ بیماری هایی که توسط جوندگان منتقل و پخش می شوند طیف وسیعی دارند نظیر: طاعون، جذام، تولارم، تب راجعه، سل، کچلی، لپتوسپیروز، بیماری لایم و…. كه بر کسی پوشیده نیست.

فرزاد پازوكی معاونت خدمات شهری درباره طرح مزبور گفت: همزمان با آغاز فصل گرما در طرحی ضربتی موش ها را از سطح خیابان های شهید رجایی و شهید باهنر خاتون آباد و کوچه های مربوطه پاکسازی نموديم که در این راستا، با نصب علائم هشدار دهنده در سطح خیابان های شهيد رجايی و شهيد باهنر به اهالی این منطقه اطلاع‌رسانی شد تا در جريان اقدام شهرداری در جهت پاكسازی و اجرای این طرح باشند.

پازوكی در ادامه گفت: بازگشت موجوداتی همچون موش به سطح خيابان های خاتون آباد به واسطه رعايت نكردن بهداشت امكانپذير است پس شهروندان نيز بايد با مشارکت و همکاری در جهت حفظ و رعایت بهداشت محیط كوشا باشند.

وی با اشاره به راه های نفوذ موش به منازل گفت: کنترل موش ها از نظر بهداشتی و اقتصادی اهمیت ویژه ای دارد. موش ها جهت ادامه زندگی و تكثیر نیازمند پناهگاه، آب و غذا می باشند و بهترين راه نفوذ آنان به محيط زندگی و كار، سیستم های دفع زباله مجتمع های مسکونی، لوله فاضلاب و پساب خانه های مسکونی که بصورت غیرقانونی و غیراصولی به انهار هدایت می شوند، منافذ موجود در طبقات زیرین و تأسیسات است که باعث ورود موش به منازل مسکونی و محيط كار می شود.

معاون خدمات شهری گفت: با اقدامات انجام شده و طعمه گذاری در تمام مکان هایی که احتمال وجود لانه موش و محل زندگی آنها است از جمله اماکن مخروبه و متروکه، مراکز بهداشتی و درمانی، معابر، کانال ها، انهار، فضاهای سبز و…. پايتخت گل و گياه از وجود جانوران موذی پاکسازی خواهد شد.

فرزاد پازوكی در ادامه گفت: شهروندان پايتخت گل و گياه باید در دفع زباله های خانگی دقت کنند و از ریختن ضایعات به داخل جوی آب خودداری کنند تا موش ها امکان دسترسی به مواد غذایی و آب را نداشته باشند.

پازوكی یادآور شد: شهروندان در صورت مشاهده جانوران موذی با شماره سامانه ۱۳۷ تماس حاصل کنند.

ارسال شده در اخبار