چهارشنبه, ۵ تیر , ۱۳۹۸|ساعت:۲۰:۵۲:۵۲
جستجوی مطالب

داریوش پازوکی شهردار پاکدشت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در پاکدشت درباره :

سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷

داریوش پازوکی شهردار پاکدشت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در پاکدشت درباره  اقدامات مجموعه مدیریت شهری اظهار داشت: در طول مدت شش سال گذشته که بنده بعنوان خادم مردم در شهرداری پاکدشت  مشغول هستم  تمام تلاش مجموعه مدیریت شهری در جهت حل مشکلات شهروندان است.

وی ترمیم آسفالت معابر و کوچه های محلات را یکی از مهمترین مطالبات مردم دانست و گفت: افزایش قیمت قیرمشکلاتی را برای شهرداری ها ی كل كشور ایجاد کرده، با وحود این مشکل آسفالت ریزی در معابرمناطق سه گانه پاکدشت آغاز شده که تا کنون اعتباری بالغ بر۵۰میلیارد ریال هزینه در بر داشته است و تا ۴- ۵ ماه آینده پروژه آسفالت ریزی به پایان می رسد.

داریوش پازوکی درباره عملکرد معاونت عمرانی مجموعه مدیریت شهری بیان داشت:  ازابتدای سال ۹۷ تاکنون۲۵هزارمترمربع آسفالت دستی وماشینی، ۲۴ هزارمتر مربع مخلوط ریزی و زیرسازی، ۱۶هزارمترطول جدولگذاری و ۱۲ هزار مترمربع هم سطح سازی پیاده روها انجام شده است.

شهردار پاکدشت درباره بازآفريني فضاهاي شهري بیان داشت:  در پي احيا و بازسازي مناطق كم برخوردار ستاد بازآفريني شهرستان ۱۱۸طرح مصوب کرده كه شهرداري به سهم خود در اجرايي شدن اين طرح ها نقش آفريني دارد.

وی در ادامه افزود: مركزي شبيه فرهنگسرا يا سراي محله به وسعت ۲۵۰متر مربع در حصارامیر برای ارتقای سطح فرهنگی و مرکز تواندمند سازی جهت ورد به عرضه تولید  به متراژ ۳۰۰ متر احداث شده است، همچنین جابجایی محله زینبیه به دليل قرار گرفتن در مسير دكل هاي برق فشار قوی در دستور کار قرار دارد.

داریوش پازوکی درباره احياي بافت هاي فرسوده مطرح کرد: شهر موجودي زنده است و نياز دارد  روحي تازه در كالبد آن تزريق شود و بافتهاي فرسوده احيا گردد با ايجاد بسته هاي تشويقي همچون تخفيف در عوارض و اعطاي وام هاي كم بهره گامي مؤثر براي ارتقاء ايمني شهر برداشته ایم.

شهردار پاکدشت به قدمت تاریخی شهر اشاره کرد و گفت: حفظ بافت هاي تاريخي كه نماد تاريخ و فرهنگ ساكنين اين منطقه است از الويتهاي ديگر شهرداري است در این همین راستا قصد داریم بافت تاريخي كاروانسراي خاتون آباد و يخچال طبيعي يبر را با همكاري دستگاه هاي مربوطه به موزه هاي شهري تبديل کنیم.

وی با اشاره به کوره های آجرپزي در ورودي شهر بیان داشت: در چندين نشست با فرماندار پاکدشت و مدیرعامل سازمان بازآفريني فضاهای شهري به اين نتيجه رسيديم كه بافت ناكارآمد(كوره هاي آجر پزي )را تبديل به بافت بهينه نمائيم تا به نفع مالكين و شهروندان باشد در این باره با مشاور طرح هماهنگی های اولیه انجام شده است.

داریوش پازوکی در ادامه به مباحث حوزه حمل و نقل نيز پرداخته و عنوان داشت: اصلاح هندسي برخي ميادين جهت كاهش تصادفات، کاهش ترافيك و تسریع در عبور و مرور شهروندان صورت گرفته همچنین   ۵ عدد جان پناه در بلوارهاي سطح شهر احداث و تابلوهای فرسوده راهنمايي و رانندگي جمع آوری شده است.

شهردار پاکدشت به بزرگترین پروژه عمرانی در حوزه ترافیک شهری اشاره کرد و گفت: پل روگذر شهید اسدالله پازوکی با هزینه ۴۳۰ میلیارد ریالی در چند بخش خرید و آزادسازی معابر، احداث پل دوم روی کانال آب و هزینه های پل روگذر جهت اتصال محور شمال به جنوب پاکدشت به بهربرداری رسید.

وی در ادامه افزود: احداث پاركينگ یکی دیگر از خواسته هاي شهروندان به شمار مي رود شهرداري در نظر دارد با احداث دو پاركينگ به متراژ دو هزار مترمربع در ورودي پاکدشت و ميدان آزادگان، دو پاركينگ شبانه روزي مقابل پنج شنبه بازار و ديگري مقابل ساختمان ستاد بحران به كاهش حجم ترافيك خودروها كمك کند.

داریوش پازوکی درباره بازيافت طلاي كثيف اظهار داشت : روزانه ۲۵۰تن زباله  از سطح شهر جمع آوري مي شود که عمده برنامه های دردست اجرا برای این مهم تفکیک زباله ازمبدا، ذخیره سازی، جمع آوری، نظافت عمومی، حمل ونقل، جداسازی، بازیافت، پردازش ودفع پسماندهای عادی، عمرانی وساختمانی می باشد.

شهردار پاکدشت به وضعیت بهداشت و درمان اشاره و بیان داشت: ساخت مرکز کلینیک غدیر در زمینی به مساحت۱۱۰۰ متر و در  ۸ طبقه با زیربنایی به مساحت  ۷۵۰۰ متر  با مشارکت بخش خصوصی، جهت بهربرداری نخستین مرکز دیالیز پاکدشت در حال اجرا است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: باوجود واحد سرمايه گذاري در شهر پاكدشت زمين هايي كه در تملك شهرداري مي باشد با ارزش افزوده پس از تغيير كاربري قابلیت فروش واجاره پیدا کرده و با واگذاری آن ها به بخش  خصوصي در دادن امتياز كاربري به شرط شراكت به منابع درآمد پایدار رسیده تا بتوانیم پروژه هاي شهر را جهت رفاه حال مردم به اتمام رساند.

ارسال شده در اخبار