مناقصه شهرداری پاکدشت
پیام مهندس شصتی سرپرست شهرداری پاکدشت به مناسبت فرارسیدن سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین پانزده خرداد
شهر گل و گیاه زیبا تر می شود؛
شهر گل و گیاه زیبا تر می شود؛
07 آگوست 2019
شهر گل و گیاه زیبا تر می شود؛
شهردار پاکدشت از اجرای طرح ساماندهی نخاله و پسماندهای ساختمانی و عمرانی در سطح شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پاکدشت :داریوش  پازوکی شهردار پاکدشت تخلیه غیر مجاز پسماند عمرانی در سطح و حاشیه شهر را یکی از دغدغه های مدیریت شهری  پاکدشت دانست و گفت:تخلیه غیرمجاز پسماندهای عمرانی در سطح و حاشیه شهر  از موارد تخلف محسوب می شود و در این راستا طبق ماموریتهای ذاتی این مجموعه ،برای حفظ زیبایی شهر و پاکیزگی سيماي شهر جمع آوری نخاله های عمرانی و ساختمانی در سطح اراضی ارکیده جنب ورزشگاه ۵۰۰۰نفری به همت سازمان مدیریت پسماند حوزه معاونت خدمات شهری انجام شد .

شهردار پاکدشت در ادامه افزود: اگر چه به  ظاهر نخاله های ساختمانی خطرناک نیستند و بی اثر می باشند ولی وقتی حجم زیادی پیدا می کنند مدیریت این مواد زائد ما را در  برنامه ریزی دچار مشكل مي كند.

وي افزود: یکی از معضلاتی که تخلیه غیر مجاز نخاله ساختمانی ایجاد می کند سد معبر و ایجاد محدودیت در رفت و آمد است .نخاله های ساختمانی وقتی در محل نامناسبی تخلیه شود برای حمل و نقل وسایل و عابران مشکل ایجاد خواهد کرد .

داریوش پازوکی افزود:افزایش روز افزون  نخاله های ساختمانی مسائلی مانند فضا،توسعه محل جدید برای دفن نخاله ها ،تامین هزینه های محل دفن و همینطور نارضایتی شهروندان را بوجود می آورد.

شهردار پاکدشت در ادامه مبحث فوق افزود:وجود پسماندهای ساختمانی مشکلاتی مانند آلودگی زیست محیطی ،آلودگی بصری ،صدمه به شهروندان در اثر برخورد با نخاله های موجود  در معابر بویژه در تاریکی شب را ایجاد می کند به این دلیل به صورت روزانه برنامه جمع آوری پسماندها در سطح شهر در دستور کار مدیران مناطق است.

شهردار در ادامه تاکید داشت و گفت: وظیفه مدیریت شهری معرفی تخلفات شهری به شهروندان است  و وظیفه شهروندان این است که خود را در برابر فضاهای موجود در شهر مسئول بدانند و نسبت به تمامی آسیبهایی که سلامت این فضا را تهدید می کند آگاه ساخته و در رفع آن با مشارکت و همکاری به داشتن شهری بدون تخلف کمک نمایند.

وی در ادامه با اشاره به قوانین پسماند گفت:شهروندان باید جهت حمل نخاله های ساختمانی حاصل از ساخت و ساز از طریق شرکتهای زیرمجوعه شهرداری که در امر جمع آوری نخاله ساختمانی فعالیت دارند اقدام کنند  و شهروندان باید خودروهای فرسوده و اسقاطی خود را در پارکینگ یا محل مناسب نگهداری کنند و از رها کردن آنها در سطح شهر خودداری نمایند.

وی در خاتمه افزود:ریختن نخاله و مصالح ساختمانی در سطح خیابان ،پیاده روها و جوی آب ،خلاف مقررات است و در صورت مشاهده افراد خاطی  جریمه خواهند شد.

وی در خاتمه افزود:جالب است بدانید که طبق قوانین ،حمل مصالح و نخاله های ساختمانی باید با نصب روکش انجام شود تا خدایی ناکرده پرتاب شدن  سنگی ،بتنی و  آجری در مسیر راه بر روی خودروهای عبوری منجر به بروز تصادف و ساير حوادث نشود.