مناقصه شهرداری پاکدشت
پیام مهندس شصتی سرپرست شهرداری پاکدشت به مناسبت فرارسیدن سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین پانزده خرداد
شهردار پاكدشت: تميزی شهر، فرهنگ بالای شهروندان را نشان می دهد.
شهردار پاكدشت: تميزی شهر، فرهنگ بالای شهروندان را نشان می دهد.
24 ژوئن 2019
شهردار پاكدشت: تميزی شهر، فرهنگ بالای شهروندان را نشان می دهد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پاكدشت؛ مهندس داریوش پازوکی شهردار پاکدشت با اعلام خبر فوق اظهار داشت: نظافت و تنظيف شهر يكی از وظايف بسیار مهم شهرداری است چرا كه شهر نيز مثل يک موجود زنده دارای شخصیت است و تميزی و نظافت شهر توسط شهرداری و رعایت آن فرهنگ بالای … ادامه خواندن شهردار پاكدشت: تميزی شهر، فرهنگ بالای شهروندان را نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پاكدشت؛ مهندس داریوش پازوکی شهردار پاکدشت با اعلام خبر فوق اظهار داشت: نظافت و تنظيف شهر يكی از وظايف بسیار مهم شهرداری است چرا كه شهر نيز مثل يک موجود زنده دارای شخصیت است و تميزی و نظافت شهر توسط شهرداری و رعایت آن فرهنگ بالای شهروندان را نشان می دهد.

مهندس پازوکی با تأکید بر اين كه تميز نگاه داشتن شهر يک وظیفه همگانی است افزود: نظافت يک‌ شهر كه به عنوان پايتخت گل و گياه شناخته می شود نه فقط برای شهروندان، بلکه برای زائران و مسافران که برای دیدن شهر گل و گياه می آيند و برای نسل آينده نيز دارای تأثیرات مثبتی است.

وی همچنین افزود: خيلی از مسائل خرد و كلان برای تميز نگاه داشتن شهر بايد مورد توجه قرار بگيرد، از ريختن زباله در سطل زباله، تفكيک زباله و از اینها مهمتر آگاه سازی شهروندان از مزایای تمیز نگه داشتن شهرمان و دیگر مسائل است.

شهردار پاكدشت با اشاره به فرهنگ سازی در زمينه آموزش به كودكان در رابطه با نظافت شهر افزود: بياييم به فرزندانمان از مزايای تميز نگهداشتن شهرمان بگوئيم تا بدانند تميزی شهر می تواند يكی از دلايلی باشد برای تقويت گردشگری كه خود يكی از زيرساخت های توسعه اقتصادی محسوب می شود و هر ميزان شهری تميز باشد تمايل ورود مسافران به آن شهر بيشتر می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: شهر كه نظافت می شود حس شهروندی زنده تر و پوياتر می شود و اگر زباله و پسماندها را در مکان هایی که از سوی شهرداری تعیین شده بیندازیم و هر شخص نسبت به محیط اطراف خود توجه داشته باشد بی شک شهر ما به معنای واقعی كلمه شهر گل و گياه خواهد بود.

شهردار پاكدشت در ادامه ی مطلب فوق افزود: ما در فصولی از سال مانند بهار و تابستان در غالب طرح های جهادی به تنظيف پیاده روهای اصلی، نرده ها و جداول معابر اصلی شهری بخصوص بلوار امام رضا(ع) با توجه به حجم بالای تردد خودروهای عبوری و محل عبور مسافرین حرم رضوی(ع)، توسط نیروی انسانی و ماشین آلات مکانیزه می پردازيم اما در طول فصل تابستان با گرم شدن هوا، ایجاد بوی نامطبوع ناشی از پسماندهای خانگی در پايتخت گل و گياه چندان خوشایند نيست ولی سوال اينجاست آیا شهرداری که متولی امر نظافت و رفت و روب شهر است می تواند به تنهایی تمام نقاط شهر را از وجود پسماندهای خانگی، زباله های شهری و شيرابه حاصله پاک سازد یا شهروندان عزیز می توانند با همکاری خود و رعایت پاکیزگی و فرهنگ شهری خدمتگزاران خود را در این مهم یاری رسانند؟

شهردار پاكدشت در ادامه افزود: اگر ادعا داریم که شهر ما خانه ماست پس باید تميزی شهر ما با حس شهروندی گره بخورد و تا زمانی که هر شهروند نسبت به شهر محل سکونت خود احساس مسئولیت نکند با وجود هزاران پرسنل خدمات شهری هم نمی توان شهر تميزی داشت.

وی با اشاره به سخن پيامبر(ص) در رابطه با نظافت عنوان داشت: این که پیامبر(ص) فرمودند: پاکیزگى نیمى از ایمان است. لذا شخص مؤمن بايد توجه خاصى به پاكيزگی داشته باشد. پاکیزگی و تمیز بودن شهر نیز بخشی از شرایطی است که بر انسان تأثیر می گذارد و می تواند نقش مهمی در ایجاد حس مشارکت در امور شهری را بين شهروندان جامعه ایفا کند.

وی در ادامه اظهار داشت: معابر شهری پاكدشت روزانه توسط نواحی تحت امر مناطق سه گانه در دو نوبت روز و شب در حال تنظیف می باشد و هزینه زیادی صرف این کار می شود که اگر شهروندان عزیز بیش از پیش نسبت به این موضوع توجه داشته و شهرداری را در این امر یاری رسانند بطور حتم میزان قابل توجهی از این هزینه جاری کاسته خواهد شد.

مهندس پازوكی در خاتمه افزود: اگر بخواهيم در رتبه برتر شهرهای تميز ايران قرار بگيريم بايد توجه ويژه ای به تفيک زباله داشته باشيم و در اين زمینه نيز پيشگام شویم